Miasta i ich mieszkańcy

Go down

Miasta i ich mieszkańcy Empty Miasta i ich mieszkańcy

Pisanie by Ranthir on Czw Maj 10, 2012 5:13 pm

Opisy mieszkańców poszczególnych miast

    1. Seoul;
    2. Donghae;
    3. Jeju;
    4. Samotni Wędrowcy;
    5. Potwory;


-> Seoul

Współczesne miasto będące sercem wszelkiej technologii. Pojazdy unoszące się nad ziemią, przystosowane do ewentualnych powodzi, roboty mające zastąpić leniwych ludzi w większości robót domowych. Bądź co bądź jest ona rozwinięta tylko w niektórych aspektach, a ludzie ciągle drżą przed ewentualnością kolejnej katastrofy, która zmiecie ich z powierzchni ziemi raz na zawsze. Powrót do tradycyjnych broni takich jak miecze, czy sztylety zmusza ich do polowania jak za bardzo dawnych czasów, chociaż i do tego zadania szkolą swego rodzaju elitarną jednostkę, która zajmuje się zaopatrzeniem. Reszta żyje nieświadoma w swoim małym, idealnym świecie gdzie wszystkiego jest pod dostatkiem. Przeważnie tutejsi ludzie gonią za własnymi pragnieniami, chęcią wiecznej zabawy i wzbogacenia się. Odczuwają głęboką nienawiść do natury i wszechogarniający żal o to, co im uczyła - chociaż mają świadomość, że to oni to wszystko wywołali, nie chcą się z tym pogodzić dzień w dzień mydląc sobie oczy. Tak naprawdę jednak cały czas się boją, dlatego wielu z nich woli się trzymać z daleka od wód, czy chociażby obrzeży. Ważnym aspektem jest to, że chociaż Seoulowskie ulice za dnia tętnią życiem, nocą pustoszeją oddając władanie nimi w ręce szalejącego wiatru. Podobno to właśnie ciemności budzą to, czego nikt nie może poznać - ukryte zło w każdej chwili gotowe do ataku. Co nim jest? Może gdyby przeżyli jacyś świadkowie byłoby to możliwe do stwierdzenia, jednak jak do tej pory nikomu się to nie udało.
Bardzo dużo dzieciaków z tego miasta chce pokazać swoje pochodzenie poprzez dosyć kontrowersyjny wygląd. Włosy w przedziwnych kolorach, soczewki zmieniające kolor tęczówki, kolczyki i jakiś dziwaczny atrybut, który zwróci na nich uwagę ludzi wokół. Jest to dość powszechne, chociaż nie każdy podąża za tą modą.

Główne cechy mieszkańców Seoulu: poszukiwanie rozrywki, szczęścia i powodu do życia w małym mieście; nienawiść do natury; większość ludzi z tego miasta jest dosyć agresywna i szybko wpada w złość powodując mnóstwo bójek - ci spokojniejsi zwykle wycofują się z centrum na przedmieścia nie chcąc się w to wplątać; ręka do technologii.

-> Donghae

Można by je nazwać miastem neutralnym, jednak nie można podzielić pozostałych miast na "dobre" i "złe". Ich neutralność polega bardziej na równowadze, ludzie z Donghae wychowywani są w zupełnie inaczej niż ci z Seoulu czy Jeju. Mają świadomość tego kto doprowadził do katastrofy i chociaż nigdy o tym nie zapomną starają się nie myśleć o tym na co dzień. Żyją w zgodzie z naturą, chociaż nie są z nią specjalnie związani, wyznają raczej zasadę, że jeśli oni nie będą jej szkodzić, to ona odwdzięczy się tym samym. Żyją całkiem blisko morza, nie traktując go jako wroga, chociaż nie mają odwagi zapuszczać się na głębiny. Z reguły są bardzo spokojni i opanowani, widząc rozwiązywanie konfliktów siłą rzucają agresorom spojrzenie pełne politowania. Tutaj każdy mieszkaniec od dziecka uczony był współpracy, nie było wyznaczonej jednostki zdobywającej zaopatrzenie, to obowiązek każdego kto się tu urodził. Dlatego z reguły są raczej pracowici, chociaż sami siebie za takich nie postrzegają - jest to dla nich coś zwyczajnego. Miasto to nie ma tak wielu mieszkańców, jak Seoul czy Jeju ale prawdopodobnie wcale za tym nie tęsknią - tym bardziej, że po ulicach ich miasta, czy nieco opustoszałym porcie bardzo często kręcą się głośni uczniowie szkoły Reeves szukając rozrywki i czegoś co pomoże im zabić nudę.

Główne cechy mieszkańców Donghae: pozytywne podejście do życia, łatwość znajdywania porozumienia z innymi, pracowitość, niechęć do rozwiązywania konfliktów siłą, wypośrodkowanie rozwoju technologii i kontaktów z naturą.

-> Jeju

Nazywane również "Zdziczałym Miastem", zresztą nie bez powodów. Prawdopodobnie zebrali się tu ludzie chcący całkowicie uciec od technologii, którą uważają za największe przekleństwo jakie mógł wymyślić człowiek. Są bardzo zżyci ze sobą nawzajem, prezentują myślenie typowo grupowe kompletnie nie myśląc o sobie jako jednostce - "Czy jeśli to zrobię nie przysporzę tym samym kłopotów moim kompanom?".
Jako, że na co dzień mieszkają w otoczeniu zwierząt i roślin są gotowi oddać za nie życie w takim samym stopniu jak za swoich ludzkich towarzyszy; traktują ich na równi. Zapewne jest to jeden z powodów dla których nie przepadają za ludźmi z Seoulu gardzących bliższymi kontaktami z naturą. Można się posunąć do stwierdzenia, że ludzie z Jeju są aż nazbyt dzicy - kiedy wychowuje się ze zwierzętami za Pan brat nie jest to zbyt trudne. Jednak ich wytrwałość i umiejętności przetrwania praktycznie w każdym miejscu są niesamowite. To urodzeni tropiciele, którzy potrafią o siebie zadbać, a ich szczególną specjalizacją są.. łuki i kusze. W przeciwieństwie do sąsiadów posługujących się mieczami i sztyletami, chociaż również mają taki ekwipunek to wolą strzelać do swoich ofiar na odległość co zmniejsza ryzyko odniesienia ran przez któregokolwiek z towarzyszy.

Główne cechy mieszkańców Jeju: wytrwałość, łatwe przystosowanie do trudnych warunków; ręka do zwierząt i roślin; świetne umiejętności tropicielskie; łatwo ich zdenerwować, a wtedy odzywają się w nich zwierzęce instynkty, które dla innych mogą brzmieć i wyglądać nieco dziwnie, wręcz przerażająco; świetne zgranie i współpraca w grupie; doskonali towarzysze.

-> Samotni Wędrowcy

Osoby, które nie mogły sobie znaleźć miejsca w żadnym z miast, gdyż poglądy grup, bądź ich warunki po prostu im nie odpowiadały... bądź zostali z jednej z nich wyrzuceni w wyniku przewinień wyjątkowo wysokiego stopnia. Bardzo często to szaleńcy, którzy ryzykują poruszając się samotnie po najbardziej niebezpiecznych terenach, tam gdzie nie dosięgnie ich ręka żadnego z przywódcy miast, czy jego mieszkańców. Nikt nie wie jaki jest ich cel ze względu na dość zamknięty sposób bycia. Często Samotni Wędrowcy wypalają, bądź tatuują sobie znak na ramieniu, który ma świadczyć o ich niezależności od innych, chociaż nie można powiedzieć że każdy tak robi. Raczej ci, którzy chcą się z tym obnosić.

Główne cechy Samotnych Wędrowców: brak. Każdy z nich może mieć różne powody odejścia, dlatego najczęściej albo są to cechy miasta, z którego pochodzi, albo odrębne przez które nie mógł się wpasować w otoczenie.

-> Potwory

O tej grupie właściwie nikt nic nie wie. Nie wiadomo jakiej rasy jest którykolwiek z nich, jak wygląda i co potrafi. Dlatego też inni nigdy nie zapuszczają się sami do Puszczy, ani na Obrzeża miast, tam gdzie podobno atakują najczęściej.

Główne cechy Potworów: nieznane.
Ranthir
Ranthir
Przewodniczący Samorządu
Zbiegły Eksperyment

Liczba postów : 100
Join date : 10/05/2012
Pochodzenie : Donghae.

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach