Eksperymenty

Go down

Eksperymenty Empty Eksperymenty

Pisanie by Ranthir on Czw Maj 10, 2012 5:16 pm

(...) Zwierzęta zaczęły mutować, a ludzie zapadać na przeróżne choroby, których nie wiedzieli jak zwalczać. Zrozpaczeni naukowcy próbowali dosłownie bawić się w Bogów przeprowadzając różne eksperymenty mające ulepszyć i uodpornić człowieka - wkrótce jednak prawie wszystkie laboratoria zniknęły z powierzchni ziemi, a ich twory stały się przeszłością, jedynie parę z nich zdołało uciec i być może żyje do tej pory. (...)

Eksperymenty to pewien rodzaj postaci specjalnych, których głównym zadaniem jest urozmaicenie rozgrywki. Większość z nich próbuje wieść spokojne życie ukryta wśród zwyczajnych ludzi, choć zdarzają się i takie wyjątki, które chcą odpłacić się mieszkańcom za wyrządzone im w przeszłości krzywdy. Każdy z nich był przypadkowym przechodniem, który w jakiś sposób zwrócił na siebie uwagę naukowców, bez jego zgody zabrany do szpitala, budzący się na stole szpitalnym przewiązany grubymi pasami i bez jakiegokolwiek znieczulenia cięty skalpelem, by sprawdzić 'od środka' reakcje ciała na przeróżnego rodzaju choroby i trucizny wstrzykiwane bezpośrednio do mięśni. Podobnych przypadków były setki tysięcy, a porywanie ludzi z ulic na przeróżnych kontynentach wydawało się dziecinnie proste - wszyscy brali ich za zaginionych i pożartych przez atakujące potwory. Jednak oni byli więzieni, a dzień w dzień do morza wrzucane były kolejne ciała tych, którzy nie przeżyli eksperymentów. Ciągle bezlitosne tortury, podsuwanie zatrutego jedzenia, krojenia ludzkiego ciała jak pierwszego lepszego zwierzęcego mięsa.
Lecz pewnego dnia wszystkie laboratoria spłonęły, większość z nich łącznie z ludźmi, na których prowadzono tam badania. Przeżyły jednak pojedyncze jednostki, które rozbiegły się po świecie szukając schronienia zarówno przed potworami, jak i ludźmi, którzy zechcieliby dopaść ich po raz kolejny. I choć to wszystko działo się 60 lat temu, fizycznie w ogóle się nie zmienili, jedynie ich psychika u niektórych zmieniła się nie do poznania.

  Jakie zdolności mają Eksperymenty?
  - Każdy z eksperymentów może sobie wybrać jedną dowolną moc. Nie możecie jej jednak używać do woli, ogranicza was energia waszego ciała. Ponadto żaden Eksperyment nie będzie używał swojej mocy publicznie, czy w towarzystwie choćby jednego człowieka z prostego powodu - mógłby ponownie trafić na stół, a ich najbardziej zaufana osoba w strachu zdradziłaby ich bez wahania.
  - Są odporni na trucizny i choroby. W końcu to właśnie ta cecha pozwoliła im przeżyć na tak przerażającym tle innych, którzy nie przeszli testów.
  - Mają wyostrzone zmysły, a ich ciała są silniejsze, zwinniejsze i bardziej wytrzymałe. Oczywiście bez przesady, cięci nożem nadal będą krwawić, nie zobaczą też obiektu oddalonego o 10 kilometrów, ani nie wyrwą potężnego dębu z korzeniami. Potrafią jednak zmiażdżyć czaszkę średniej wielkości potwora gołymi pięściami, łatwiej też unikają ataków. Jeśli jednak ktoś będzie przesadzał i czynił z siebie niepokonaną istotę, MG będzie bezzwłocznie wkraczał do akcji. Bawmy się, ale z umiarem.

  Inne rzeczy, o których trzeba wiedzieć?
  - Eksperymenty nigdy nie będą spały. Cierpią na całkowitą bezsenność, a energię regenerują poprzez stan podobny do medytacji. Trzy godziny wystarczą im do maksymalnego wypoczynku. Większość z nich nie potrafi nawet podczas owego stanu zamknąć oczu, gdyż natychmiast napadają go wizje z przeszłości, czasów kiedy byli zamknięci w laboratoriach.
  - Eksperymenty się nie starzeją. Kataklizm miał miejsce 60 lat temu, lecz one przetrwały do tej pory. Przez to często jeśli decydują się na osiedlenie w roli mieszkańca muszą wybierać ścieżkę Samotnego Wędrowca i co jakiś czas zmieniać miasta, bądź pozorować własną tragiczną śmierć, by uniknąć wszelkiego rodzaju podejrzeń.
  - Brak starzenia się nie jest równoznaczny z niemożliwością śmierci. Nie mogą umrzeć ze starości, lecz jeśli przebije się im serca, czy doprowadzi do obumarcia mózgu, umrą jak każdy człowiek.
  - Ich krew ma błękitny kolor. Jest to jeden z wyników mutacji.
  - Każdy z nich ma poważne kompleksy na punkcie swojego ciała, a większość z nich nie pozwala się dotykać. Nie pokazują się w strojach kąpielowych lub takich które nie zakrywają zbyt dużej części ciała. Jest to wynik setek blizn, które pokrywają ich plecy, brzuchy, uda, ręce - a czasem nawet twarz. (Oczywiście możecie sobie umyślić, że np. macie pocięte jedynie uda i plecy, czy brzuch i ręce, ale każdy eksperyment musi mieć dużo blizn. Nie da się ich usunąć w żaden sposób, nawet z pomocą magii.)

  Czy skoro jestem Eksperymentem to mogę od razu walczyć z silnymi bestiami?
  Nie, do walczenia z silnymi bestiami będziesz potrzebował wykształcenia, które da ci szkoła Reeves. Eksperymenty nie posiadają bowiem żadnej wiedzy magicznej, która została odkryta dopiero niedawno, ani nie zdobyły profesji, która umożliwia wyruszanie na grupowe misje.

  Czy Eksperymenty mają jakiegoś Przywódcę, Hierarchię?
  Nie, Eksperymenty działają na własną rękę, chyba że odnajdą się nawzajem i postanowią wspólnie stworzyć grupę - wtedy mogą ustalić Przywódcę między sobą i ustalić kto jaką będzie zajmował w niej pozycję.

  Czy aby zostać Eksperymentem muszę zajmować jakąś specjalną pozycję?
  W żadnym wypadku. Są one dostępne dla każdego, nawet nowego gracza, który postanowi grać na Reeves School. Jedynym wymogiem jest napisanie historii, która będzie zajmowała minimum 5 stron A4 (Word, Open Office itd.).

  Nie jestem pewien jak się do tego zabrać, a bardzo zależy mi na tej randze. Gdzie szukać pomocy?
  Najlepiej pisz się od razu do Ranthira. Chętnie podrzuci ci parę pomysłów, czy wskazówek, które odpowiednio cię nakierują.


Liczba zajętych miejsc: 3/7
Ranthir
Ranthir
Przewodniczący Samorządu
Zbiegły Eksperyment

Liczba postów : 100
Join date : 10/05/2012
Pochodzenie : Donghae.

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach